Slogan reklamowy

  

 


   

Co to jest slogan reklamowy/hasło reklamowe?
Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?


   Slogan reklamowy to nic innego jak tylko hasło, które w dużym skrócie mówi mniej więcej tym, o czym będzie mówiła cała kampania marketingowa danego produktu czy przedsiębiorstwa. Posiada dużo mniejsze znaczenie niż slogan marketingowy- jego „żywotność ” jest również znacznie krótsza.
 
Slogan reklamowy jest motywem przewodnim każdej kampanii, która ma na celu promocję danego produktu. To właśnie on przyciąga uwagę potencjalnych klientów do oferowanego przez firmę produktu- najczęściej już w trakcie pierwszych kilku sekund można poznać, czy realizuje pokładane w nim nadzieje i przynosi zakładane efekty.

Slogany reklamowe są konstruowane w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie trafić do umysłów konsumentów i wywołać u nich określone zachowania- na przykład: „Zasmakuj tej różnicy” (slogan wykorzystywany przez firmę Jogobella) czy „Przekonaj się sama” (sugestia do zakupu produktów z serii Garnier Color Naturals).

Slogan reklamowy tworzony jest przez twórców reklam na potrzeby strategii promocyjnych firm, które pragną jeszcze bardziej zachęcić swoich obecnych i potencjalnych klientów do dokonania zakupów oferowanych przez nich produktów czy usług. Wybór odpowiedniej postaci hasła reklamowego nie jest jednak taki prosty jak by się to mogło początkowo wydawać. Każda grupa konsumencka ma inne potrzeby i wymagania w stosunku do oferowanych im produktów. Dlatego też, konstruując slogan reklamowy, należy najpierw określić i scharakteryzować grupę nabywczą, którą będziemy chcieli przekonać do naszego produktu. Jeśli znana nam będzie grupa docelowa- łatwiej będzie skonstruować odpowiedni slogan reklamowy, który poprzez zawarte w nim bodźce i motywację będzie mógł skłonić naszych klientów do działania i zakupu oferowanych przez nas produktów czy usług.
 

   
 
     
 

 

 
     
 
 
   Poczytaj dodatkowe ciekawe informacje nt haseł reklamowych:
 
      .  Co to jest slogan reklamowy/ hasło reklamowe? Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?
 
      .  Historia haseł reklamowych.
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu / strony internetowej?
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.
 
 
     
 

Serwis sloganreklamowy.pl - jest wystawiony na sprzedaż, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

 
 

(c) 2008 by slogan-reklamowy.pl - Najlepsze, ciekawe hasła i slogany reklamowe, dobre dla firm i serwisów internetowych.