Slogan reklamowy

  

 


   

Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?

   Dobre hasło reklamowe to takie, które, już w trakcie pierwszych minut naszej reklamy, potrafi zwrócić uwagę potencjalnego nabywcy na oferowany przez nas produkt. W większości przypadków zwrócenie uwagi jest bowiem równoznaczne z wyrażeniem chęci zakupu produktu, którego reklama nas zafascynowała. A kiedy mamy już chęć- do samego zakupu pozostaje już tylko jeden krok.

Dobre hasło reklamowe musi być przede wszystkim dopasowane i skierowane do konkretnej docelowej grupy klientów. Klienci różnią się między sobą. Inne są potrzeby dzieci- inne dorosłych. Inne produkty kierowane są do kobiet- inne do mężczyzn. Musimy zatem wcześniej poznać upodobania naszych przyszłych, potencjalnych klientów, do których kierować będziemy naszą reklamę.

Dobre hasło reklamowe musi uwzględniać w swojej postaci specyfikę konkurencji- nie działamy bowiem na rynku w pojedynkę. Nie można przy tym w naszych reklamach obśmiewać innych marek czy produktów- takie zachowania są odbierane jako nieetyczne. Poza tym hasło reklamowe tworzone przez firmę musi odwoływać się do skrywanych w nas głęboko pragnień i emocji- wtedy przekaz reklamowy ma większą siłę oddziaływania.
Dobre hasło reklamowe powinno być przede wszystkim proste i łatwe do zapamiętania. Może być przedstawione w formie rymowanki, którą łatwo można zapamiętać lub dowcipnego hasła, które bawi i śmieszy, a przy okazji kojarzy się z produktem czy usługą, którą przedsiębiorstwo pragnie zaoferować. Sama forma hasła nie jest najważniejsza. Ważne jest to, by wzbudzało ono zainteresowanie wśród obecnych i potencjalnych klientów, oraz by pozytywnie kojarzyło się z firmą, której produkt jest nim reklamowany. Jeśli wszystkie te przesłanki zostaną spełnione- sukces hasła reklamowego jest praktycznie gwarantowany.
 

   
 
     
 

 

 
     
 
 
   Poczytaj dodatkowe ciekawe informacje nt haseł reklamowych:
 
      .  Co to jest slogan reklamowy/ hasło reklamowe? Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?
 
      .  Historia haseł reklamowych.
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu / strony internetowej?
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.
 
 
     
 

Serwis sloganreklamowy.pl - jest wystawiony na sprzedaż, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

 
 

(c) 2008 by slogan-reklamowy.pl - Najlepsze, ciekawe hasła i slogany reklamowe, dobre dla firm i serwisów internetowych.