Slogan reklamowy

  

 


   

Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu/strony internetowej?

   Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że hasła reklamowe, które tworzy się na potrzeby serwisów czy stron internetowych, powinny różnić się w znaczący sposób od zwykłych haseł, umieszczanych w reklamach radiowych i telewizyjnych- wcale tak nie jest. Dobre hasło reklamowe, które wymyślamy na potrzeby promocji naszej strony internetowej, powinno być konstruowane w oparciu o te same przesłanki, jakie wykorzystuje się w procesie tworzenia zwykłych sloganów.

Twórca czy właściciel strony internetowej będzie musiał jednak zwrócić większą uwagę na kilka faktów, które mogą sprawić, że jego serwis stanie się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych klientów niż inne mu podobne, właśnie dzięki hasłu reklamowemu, które będzie jego stronę promować.

Hasło dla strony czy serwisu internetowego powinno chwytliwe i zarazem rzetelnie informujące klientów o tym, że oferowany za pośrednictwem strony produkt został już ze wszystkich stron przebadany i przemaglowany tak, że nie można się do niego „doczepić”. Przykładem może być chociażby hasło jednego z serwisów, który reklamuje gry komputerowe. Brzmi ono następująco: „Dobre gry polecamy z pełną odpowiedzialnością”. Hasło dla takiego serwisu powinno również wskazywać na wyróżniającą się- spośród innych podobnych- ofertę reklamowanego na tej stronie produktu czy usługi, jak chociażby hasło serwisu zawierającego bazę noclegową o treści „Niezawodna pomoc, gdy zbliża się noc” . To właśnie tego rodzaju hasła przemawiają najbardziej do naszej wyobraźni i spełniają w najlepszym stopniu pokładane przez nas- potencjalnych klientów- oczekiwania.

Pozostałe etapy budowania haseł reklamowych na strony WWW pozostaną praktycznie takie same, jak w przypadku zwykłych sloganów. Tak samo trzeba określić grupę klientów docelowych, do których mają trafić hasła i wszystkie treści zamieszczane na stronie internetowej. Dla lepszego efektu wizualnego, poza sloganem przydałoby się jeszcze charakterystyczne logo.
 

   
 
     
 

 

 
     
 
 
   Poczytaj dodatkowe ciekawe informacje nt haseł reklamowych:
 
      .  Co to jest slogan reklamowy/ hasło reklamowe? Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?
 
      .  Historia haseł reklamowych.
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu / strony internetowej?
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.
 
 
     
 

Serwis sloganreklamowy.pl - jest wystawiony na sprzedaż, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

 
 

(c) 2008 by slogan-reklamowy.pl - Najlepsze, ciekawe hasła i slogany reklamowe, dobre dla firm i serwisów internetowych.