Slogan reklamowy

  

 


   

Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.

   Odkąd Polacy zaczęli stawiać na reklamę- czy to telewizyjną czy prasową czy każdą inną- zauważono, jaką moc mają hasła, które są w niej wykorzystywane. Okazało się bowiem, iż dobrze sformułowane hasło reklamowe może przyciągnąć do firmy całe rzesze zainteresowanych produktem klientów, a ponadto taki slogan buduje wśród odbiorców opinie o marce producenta.

Wśród tych najbardziej znanych polskich haseł reklamowych wymienić należy chociażby:
- Media Markt- nie dla idiotów;
- Pij mleko- będziesz wielki;
- Kamis- życie ze smakiem;
- Dosia- jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać;
- Winiary- dobre pomysły, lepszy smak;
- Era- możesz więcej.

Tych popularnych haseł jest dużo więcej- te jednak już na trwałe zapadły w naszej pamięci i kojarzyć się będą tylko i wyłącznie z konkretną marką czy produktem. Skąd zatem bierze się fenomen popularności tak prostych haseł? Co sprawia, że zapadają one w naszą pamięć na wieki?
Ten fenomen spróbuje wytłumaczyć na podstawie dwóch sloganów. Pierwszy z nich to hasło, które promuje wyroby Lajkonika: „Lajkonik- legendarny smak”. To hasło zna chyba każdy z nas. Po pierwsze kojarzy nam się pozytywnie z samą marką Lajkonik, jej wyrobami o doskonałym smaku i wysokiej jakości. A poza tym marka ta nieodłącznie kojarzy się nam z polską historią i dorobkiem kulturalnym (reklama kręcona w Krakowie)Drugi przykład to slogan: „Z KASIĄ Ci się upiecze…”. To hasło zdobyło tak wielką popularność głównie z powodu swojej dwuznaczności. Slogan ten reklamuje margarynę do pieczenia- z nią wszystko „się upiecze”- to jest jego podstawowe znaczenie. Drugie natomiast odwołuje się bardziej do sytuacji, w której nie trzeba ponosić odpowiedzialności za popełniane przez siebie błędy- „upiekło mi się”, czyli nie zostanę za coś ukarany. Na tych przykładach widać, iż hasło reklamowe to cos więcej, niż tylko przypadkowe słowa. To filozofia firmy, którą musi przedstawić jedno krótkie zdanie.
 

   
 
     
 

 

 
     
 
 
   Poczytaj dodatkowe ciekawe informacje nt haseł reklamowych:
 
      .  Co to jest slogan reklamowy/ hasło reklamowe? Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?
 
      .  Historia haseł reklamowych.
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu / strony internetowej?
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.
 
 
     
 

Serwis sloganreklamowy.pl - jest wystawiony na sprzedaż, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

 
 

(c) 2008 by slogan-reklamowy.pl - Najlepsze, ciekawe hasła i slogany reklamowe, dobre dla firm i serwisów internetowych.