Slogan reklamowy

  

 


   

Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.

   Na zachodzie już od dawna producenci znają moc reklam i tworzonych na ich potrzeby sloganów reklamowych. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, iż dzięki chwytliwości i błyskotliwości hasła reklamowego można sprzedać produkt, który nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym szczególnym z grona podobnych produktów. Wyróżniać się będzie jednak na pewno, gdy dopiszemy do niego kilka trafnych słów, tak jak to stało się w przypadku następujących firm i wymyślonych przez nich haseł:
- McDonalds – ,,Im lovin it!”;
- Nike –,,Just do it”;
- Nokia –,,Connecting people”;
- Siemens –,,Be inspired”;
- LG- ,,Life’s Good”.

Na pewno każdy z nas zna wszystkie te hasła, chociażby dlatego, iż dystrybutorzy zagranicznych marek, którzy wchodzą na nasz polski rynek ze swoimi produktami, nie zmieniają haseł, które sprzedawały się na zachodzie. Za dobry przykład posłużyć może chociażby operator jednej z największych sieci komórkowych (Orange), który postanowił wprowadzić na polski rynek nowe hasło reklamowe o następującej treści: „ Together we can do more”. Hasło to, mimo iż używane będzie do promowania usług tej sieci na terenie naszego kraju, nie zostanie przetłumaczone na język polski. Pozostawienie hasła w języku angielskim stanie się pewnego rodzaju dowodem na to, iż granice pomiędzy państwami przestały obowiązywać, oraz to, co jest dobre dla krajów zagranicznych- jest również dobre dla nas.
Prawdziwym fenomenem wśród popularności zagranicznych marek jest Coca- Cola. W jej przypadku każde hasło reklamowe to gwarantowany sukces. Każdy z nas na pewno zna niejeden slogan reklamowy, który charakteryzował ten napój, chociażby:
- „The Coke Side of Life”;
- ,,Make It Real”;
- ,,Life Taster Good”;
- ,,Always Coca-Cola”;
oraz wiele, wiele innych, które już od ponad stu dwudziestu lat towarzyszą tej firmie i są katalizatorem jej sukcesu. 
 

   
 
     
 

 

 
     
 
 
   Poczytaj dodatkowe ciekawe informacje nt haseł reklamowych:
 
      .  Co to jest slogan reklamowy/ hasło reklamowe? Przez kogo jest wykorzystywane? W jakim celu?
 
      .  Historia haseł reklamowych.
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla firmy?
 
      .  Jakie powinno być dobre hasło reklamowe dla serwisu / strony internetowej?
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe w Polsce.
 
      .  Najpopularniejsze hasła reklamowe na świecie.
 
 
     
 

Serwis sloganreklamowy.pl - jest wystawiony na sprzedaż, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

 
 

(c) 2008 by slogan-reklamowy.pl - Najlepsze, ciekawe hasła i slogany reklamowe, dobre dla firm i serwisów internetowych.